CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

ZVÝHODNĚNÝ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ČAJOMÍR FEST 2021

ČAJOMÍR FEST 14.-15. srpna 2021

13. ROČNÍK NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO FESTIVALU ČAJOVÉ KULTURY A UMĚNÍ

Třináctý ročník největšího festivalu čaje v Evropě bude nově hostit Výstaviště!

Letošní ČajomírFest, se bude konat ve dnech 14. 8. – 15. 8. 2021 v parkové části Výstaviště. Zahájení festivalu proběhne v sobotu ve 12.00 a program prvního dne potrvá až do 20.00. Nedělní část svátku čaje bude pokračovat již od brzkých ranních hodin a festival zakončíme při smrákání slavnostním vyhlášením Krále čajmenů.

Výstaviště se promění v největší čajovnu pod širým nebem

Hlavním bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. Na hlavním pódiu pak proběhne přehlídka čajových stylů a bohatý doprovodný program. V současné chvíli se registrovalo 30+ čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí. Přijednou například majitelé čajovny v Petrohradu

Zvolíte si Krále Čajmanů

Už každoročně volíte Krále Čajmenů. Ke své degustační pásce dostanete keramický žeton - čajk, který můžete věnovat hostiteli, jehož přípravu čaje chcete odměnit. Můžete těšit na desítky čajmanů, kteří vám uvaří čaj svým originálním způsobem a s osobitým příběhem. Král Čajmanů ponese svůj titul až do příštího ročníku Čajomír festu..

Vstupenkou je degustační páska

Jsme hrdí na to, že festival vzniká bez finanční podpory sponzorů. Vstupenkou je degustační páska, kterou si můžete koupit v předprodeji nebo na místě. Koupí degustační pásky vyjádříte svou podporu festivalu a my vám na oplátku poskytneme možnost bezplatných degustací, slev u prodejců v tržnici, řadu workshopů a aktivit, které z Čajomír festu dělají nejpohodovější festival na konci léta. Ke každé zakoupené degustační pásce obdržíte i lístek do tomboly. Letos bude možné vstupné na místě platit i kartou.

Své smysly můžete otestovat v čajové hře Imperium of Tea

Můžete se účastnit klání v čajové degustační hře Imperium of Tea. V této hře vítězí smysly. Ochutnáte 10 druhů čajů a bylin a dozvíte se o čaji mnoho nového. Turnaj bude probíhat v sále Starého purkrabství.

V tržnici nakoupíte originální keramiku a čaj přímo od dovozců

V tržnici si můžete nakoupit skvělé čaje přímo od dovozců. Originální čajové nádobí bude nabízet několik šikovných domácích keramiků. Bude zde i mnoho dalších prodejců zajímavého sortimentu.

O hladové žaludky se postará několik stánků s nabídkou kvalitní etnické, vegetariánské a veganské kuchyně.

Čeká vás meditativní hudba i divoký tanec

Venkovní pódium, které najdete uprostřed tržnice, nabízí komponovaný program akustických koncertů a hráčů na originální nástroje. Uvidíte zajímavá taneční vystoupení a nebudou chybět ukázky relaxačního cvičení a bojového umění.

Bohatý program workshopů během celého festivalu

Workshopová část festivalu už tradičně nabídne nejednu zajímavou aktivitu. Od meditací, přes relaxační cvičení, hru na hudební nástroje a mnoho jiných dílen. Program se každoročně mění a těšíme se, co letos bude nového.

Dětská louka bude plná her a aktivit pro ty nejmenší

Čajomír fest je rodinný festival a proto máme pro děti připravenou dětskou louku, kde si mohou hrát, odpočívat, malovat nebo vyrábět. Pokud pijete rádi čaj se svými dětmi, můžete si přinést vlastní deku a připravit společně čaj pro ostatní děti.

FESTIVALOVÝ BLOG

TOP UA-9965985-1