CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

ČAJOMÍR FIRST FLUSH – oslava prvních jarních sklizní

Čajomír FF vznikla v roce 2014 ve spolupráci s Národním muzeem, Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur. Jarní období je pro každého milovníka čaje časem, kdy se po dlouhé zimě sbírají první sklizně čerstvých lístků čajovníku. Chuť takového čaje je v něčem vyjímečná a v průběhu roku neopakovatelná. Oslavte s námi jaro s čajem v centru historické Prahy.

FIRST FLUSH - 20. ČERVNA NA SMÍCHOVSKÉ NÁPLAVCE

V sobotu 20. června 2020 se na Smíchovské náplavce uskuteční oslava prvních jarních sklizní Čajomír First Flush.

Všichni milovníci kvalitního čaje ví, že vyjimečnou chuť mohou zažít pouze u velmi čerstvých čajových lístků, které byly sbírány a zpracovány před maximálně před 4 měsíci. Čajový lístek velmi rychle stárne, dále oxiduje a mění strukturu jak chuťovou tak chemickou.

V České republice máme možnost ochutnat to nejčerstvější, co se vyprodukuje v tradičních čajových zemích jako je Čína, Japonsko, Korea, Indie, Cejlon, Keňa. Díky rychlé letecké dopravě a dobrým dovozcům si můžeme pochutnat na opravdových lahůdkách. Přijďte ochutnávat.

NEJVĚTŠÍ TRŽNICE DOVOZCŮ ČERSTVÁKŮ 2020

Jedním z hlavních bodů programu jsou prodejní prezentace předních dovozců čajů i nečajů do České republiky, mnohé za účasti majitelů firem. I letošní ročník mají návštěvníci Čajomír FF možnost nakoupit si kvalitní, čerstvý čaj 2020.

ČERSTVÝ ČAJ NEBOLI ČERSTVÁK 2020, ZNÁTE?

Nezaznamenal jsem zatím žádnou porovnávací studie, které by posuzovali množství látek v čerstvém či archivním lístku. Čerstvý, tím je myšleno čajové lístky popíjené do 3 měsíců od sklizně. Stačí si dát na jaře letošní čaj, najdete tam chuť, která vyprchá docela brzy. Popíjejte a ucítíte sami jak chutná jaro v z různých koutů Asie.

MOŘE AUTORSKÉ ČAJOVÉ KERAMIKY

Na oslavě prvních čerstvých sklizní nesmí chybět tuzemští čajový keramici. Návštěvníci docení široký výběr a vysoký standard kvality keramiky pálené v ohni. Nádoby určené speciálně na přípravu sypaného čaje a bylinek. Věříme, že neodoláte najdete v záplavě tvarů a barev vaši oblíbenou konvičku či misku.
TOP UA-9965985-1